اشتباهات رایج لاک زدن
معرفی انواع اشتباهات رایج لاک زدن

بسیاری از خانم ها وقت زیادی را برای لاک زدن به ناخن هایشان صرف می کنند اما متاسفانه گاها نتیجه کار آن ها به شکل دلخواه نیست جدای از اینکه لاک زدن نادرست می تواند به ناخن ها آسیب بزند می توان به این موضوع نیز اشاره کرد که درست نزدن لاک کار شما را با نقص نشان می دهد که همان اشتباهات رایج لاک زدن را به دنبال خواهد داشت.

همانطور که می دانید زدن لاک کاری دشوار نیست و می توانید به راحتی این کار را انجام دهید اما در صورتی که اصول و قاعد درست آن را در خاطر داشته باشید می توانید کیفیت کار خود را نیز بالا ببرید.

برای اینکه بتوانید این کار را به درستی انجام دهید باید حواستان را بیشتر بر روی کار بگذارید و تمرکز بیشتری را داشته باشید خیلی ها تصور می کنند این کار باید توسط افراد حرفه ای در مانیکور انجام بگیرید اما باید بدانید که طراحی ناخن ها تنها نیازمند حوصله و دقت است از سویی داشتن استعداد و ذوق ذاتی برای انجام طراحی های جذاب در این زمینه نیز موثر است.

خطاهایی که در لاک زدن صورت می گیرد برای همه افرادی که لاک زدن را دوست دارند رخ می دهد پس شما تنها فردی نیستید که در این زمینه مشکل دارید ما نیز در این بخش  از وب سایت نیلومون به شما کمک می کنیم تا تکنیک های راحت تری را برای درست لاک زدن در خاطر داشته باشید و با انواع اشتباهات رایج لاک زدن آشنا شوید.

اشتباهات رایج لاک زدن
اشتباهات رایج لاک زدن

اشتباهات رایج هنگام لاک زدن

بیشتر بانوانی که از لاک ناخن برای زیبایی دستان خود استفاده می کنند، راه و روش اصولی لاک زدن را نمی دانند و با روش هایی که از دیگران یاد گرفتند، لاک می زنند. در ادامه این مطلب با انواع اشتباهات رایج لاک زدن شما را آشنا می کنیم.

حمام داغ

یکی از اشتباهات رایجی که بانوان در هنگام لاک زدن به آن توجه نمی کنند رفتن به حمام پس از لاک زدن می باشد. شاید با خود فکر کنید که از هنگامی که لاک می زنید تا زمانی که آن لاک خشک شود 10 دقیقه هم زمان لازم نداشته باشد، اما این نکته قابل ذکر است که اشتباه فکر می کنید، پس از لاک زدن برای این که حالت نرم و خمیری لاک به طور کامل خشک شود حداقل 1 تا 2 ساعت زمان نیاز است. هنگامی که بلافاصله به حمام می روید لاک به حالت نرم خود بر می گردد و با برخورد به شی خاصی، خراب می شود.

علاوه بر حمام داغ، آشپزی بلافاصله پس از لاک زدن هم همان تاثیر را خواهد گذاشت. در زمان آشپزی دست‌ها و ناخن‌های ما در معرض حرارت قرار می‌گیرند و دوباره همان اتفاق ناراحت‌کننده یعنی خراب شدن لاک‌ها رخ می‌دهد. بنابراین حداقل یک تا دو ساعت پس از لاک زدن استراحت کرده و از حمام‌ کردن یا رفتن به آَشپزخانه و آشپزی خودداری کنید.

لاک زدن قبل از خواب

یکی دیگر از اشتباهات رایج لاک زدن، استفاده از لاک ناخن قبل از خواب می باشد. در واقع برای اغلب افراد، لاک زدن در انتهای شب و پس از یک روز سخت، آرامش‌بخش است. هرچند متاسفانه این آرامش نسبی، فردای آن روز و با دیدن لاک‌های خراب و یا بدتر از آن لک‌شدن ملافه‌ها، کاملا از بین می‌رود.

نحوه رفع این اشتباه رایج پس از لاک زدن این است که چند دقیقه صبر کرده و بعد از خشک‌شدن نسبی، دست‌ها را زیر آب سرد بگیریم. البته آب نباید به‌صورت مستقیم بر روی ناخن‌ها بریزد. تنها جاری شدن آب از پشت مچ به روی ناخن‌ها، کاملا کافی خواهد بود. به این شکل می‌توانیم یکی از اشتباهات رایج در هنگام لاک زدن را رفع کنیم.

استفاده از لاک های قدیمی

لاک‌های زیبا و خوش ‌رنگ ما پس از گذشت مدتی خراب، غلیظ و کش‌دار می‌شوند. این اتفاق ناراحت ‌کننده یکی از مواردی است که بدون شک همه ما تجربه کرده ‌ایم. از آن‌جا که دل‌کندن از این لاک ‌های زیبا سخت‌ تر است، همه ما در این موقعیت ترجیح می ‌دهیم بیشتر از پیش از آن لاک استفاده کنیم. این مورد، یکی از اشتباهات رایج در هنگام لاک زدن است.

ترجیحا نباید هیچ‌ گاه از لاک‌ های قدیمی استفاده کنیم، این لاک‌ها خشک نشده و شکل بدی به خود می‌ گیرند. در برخی موارد می ‌توانیم با افزودن مقداری استون به لاک غلیظ شده و قدیمی، آن را احیا کنیم. بنابراین همیشه باید از لاک ‌های سالم استفاده کرده و لاک ‌های قدیمی خود را کنار بگذاریم.

اشتباهات رایج لاک زدن
اشتباهات رایج لاک زدن

استفاده از انواع استون

استون‌های قدیمی با داشتن الکل بسیار زیاد، ساختار ناخن‌ ها را خشک می ‌کردند. به همین دلیل تنها پس از یک یا دو بار پاک کردن ناخن ‌ها با استون، ناخن ‌های ما به ‌راحتی شکننده می شود. این مورد را می ‌توانیم به‌عنوان بدترین اشتباهات رایج در هنگام لاک زدن بنامیم زیرا پس از این کار، ناخن‌ های ما شکسته و کوتاه می‌شوند.

امروزه انواع لاک پاک‌ کن‌ های سالم حاوی روغن در بازار وجود دارند. برای پاک کردن لاک‌ ها، باید از این نوع لاک ‌پاک‌ کن ‌های روغنی و جدید استفاده کنیم. برخی از برندها علاوه بر داشتن روغن و مرطوب‌ کننده، دارای مواد مفید برای ناخن‌ ها هستند. بدین شکل علاوه بر پاک‌ کردن ناخن‌ ها، باعث تقویت آن‌ها نیز خواهیم شد.

لاک زدن با یک حرکت

یکی از روش های اشتباه لاک ناخن زدن، لاک زدن با یک حرکت می باشد که باعث کثیفی پوست اطراف ناخن می شود اما اگر با چند حرکت لاک ناخن خود را بر روی ناخن های خود بکشید هم لاک شما تمیز تر از کار در می آید و هم ماندگاری بیشتری نسبت به روش دیگر دارد.

اگر به سالن های زیبایی رفته باشید به روش های لاک زدن حرفه ای آن ها توجه کنید، آن ها هم با چرخاندن زاویه دستان خود چندین مرتبه بر روی ناخن شما لاک می زنند. برای مثال قسمت مرکزی ناخن را با یک حرکت و قسمت زاویه دار ناخن هم با حرکت های بعدی لاک می زنند تا زیبایی لاک بیستر شود.

عدم تمیز کردن ناخن

یکی دیگر از اشتباهات رایج لاک زدن عدم تمیز کردن ناخن ها می باشد. برای داشتن یک لاک بی نظیر و زیبا باید در مرحله اول ناخن های خود را کاملا تمیز کنید و سپس لاک بزنید. عواملی چون چربی ناخن ها و باقی مانده لاک های قدیمی روی ناخن شما یکی از زایج ترین اشتباهات لاک زدن می باشد و ظاهر تمیز و زیبا را از ناخن های شما پس از لاک زدن را می گیرد.

قبل از لاک زدن دستان خود را با آب ورم و یا گرم بشویید و با دستمال آن ها را کاملا خشک کنید و پس از خشک کردن از لاک های جدید استفاده کنید.

لاک زدن بر پوست اطراف ناخن

داشتن یک لاک بی ‌نقص بسیار سخت است. یکی از این سختی‌ ها، عدم کثیف ‌کردن پوست اطراف ناخن است. در اغلب موارد پوست اطراف ناخن‌ ها نیز با لاک رنگی شده و ظاهر شلخته ‌ای به خود می‌ گیرد. این مورد نیز یکی از اشتباهات رایج در هنگام لاک زدن است که با کمی تمرین می ‌توان آن را رفع کرد.

برای داشتن یک لاک بی ‌نقص و تمیز، هیچ ‌گاه نباید براش لاک را بر حاشیه‌ های ناخن بکشیم بلکه باید براش را بر ناخن قرار داده و فشار بسیار آهسته ‌ای بر آن وارد کنیم. در این حالت، مایع رنگی لاک در نزدیکی پوست ناخن نیز قرار گرفته ولی پوست انگشت‌ های ما رنگی نمی‌شود.

اشتباهات رایج لاک زدن
اشتباهات رایج لاک زدن

لایه غلیظ لاک

خشک نشدن سریع لاک یکی از مهم ‌ترین مشکلات رایج لاک زدن است. این مشکل زمانی اتفاق می ‌افتد که لایه ضخیمی از لاک را بر روی ناخن ‌های خود قرار دهیم. کم نکردن مایع لاک پس از خارج کردن قلم ‌موی لاک، دلیل اصلی این اشتباه است. البته صبر نکردن برای خشک شدن لایه اولیه و لاک زدن دوباره بر همان لایه نسبتا خیس نیز باعث ایجاد یک لایه غلیظ و ضخیم خواهد شد.

عدم استفاده از تاپ کت

یکی از مشکلات رایج لاک زدن این است که لبه‌ های لاک به‌سرعت جدا شده و به عبارتی، گوشه ‌های لاک از ناخن جدا می شود. این موضوع برای زنان خانه‌ دار بیشتر رخ می‌دهد. تماس دائمی دست‌ ها با آب و مواد شوینده، باعث لب ‌پر شدن لاک‌ ها خواهد شد. می ‌توانید این مشکل را با استفاده از تاپ‌ کت از بین ببرید.

تاپ‌کت براق یا مات، یک لایه اضافه‌ تر لاک است که بر روی لاک اصلی و در مرحله آخر اضافه می‌شود. عدم استفاده از تاپ‌ کت را باید به ‌عنوان یکی از بدترین اشتباهات رایج در هنگام لاک زدن بنامیم. تاپ ‌کت ‌ها علاوه بر ایجاد یک لایه محافظ، شکل زیباتری نیز به لاک‌ها خواهند داد.

بنابراین برای جلوگیری از لب‌ پر شدن لاک‌ ها، حتما باید از انواع تاپ‌کت‌ ها استفاده کنیم. روش‌های دیگری برای ماندگاری بهتر لاک‌ ها وجود دارد که در مطلب پنج روش موثر برای ماندگاری رنگ لاک ‌ها، به بررسی کامل آن‌ ها پرداخته ‌ایم.

جمع بندی

لاک زدن برای بانوان علاوه بر زیبایی دستان، موجب آرامش خاصی هم می شوند به طوری که برخی از بانوان پس از خستگی کار های روز مره یا برای آرام کردن اعصاب خود لاک می زنند. وقتی هنگام لاک زدن اشتباهات رایج لاک زئن را مدام تکرار کنیم علاوه بر اینکه آرامش به بانوان نمی دهد بلکه موجب اعصاب خوردی هم می شود.

شما می توانید با مطالب بالا از اشتباهات رایج لاک زدن جلوگیری کنید و به دستان خود زیبایی دو چندان ببخشید. امیدواریم از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

شما می توانید برای خرید انواع لاک با بهترین برند های دنیا از سایت نیلومون دیدن فرمایید.