معرفی ایده ها برای ناخن های کوتاه و بلند
معرفی انواع ایده برای ناخن های کوتاه و بلند

به دلیل رشد چشمگیری که در صنعت لاک قابل مشاهده است ایده های متفاوتی در این زمینه قابل رویت می باشد. تنوع مدل و طرح در لاک، همچنین در ناخن زیاد می باشد، اما بانوان نسبت به علایق، شخصیت، طرز لباس پوشیدن و مکانی که قصد دارند بروند لاک و طرح ناخن خود را انتخاب می کنند. انتخاب این امر کار دشواری نیست و کاملا به سلیقه و علاقه فرد برمی گردد.

کاشت ناخن یا ناخن های بلند همیشه طرفدار های خود را داشته و نظرات زیادی را به سمت خود جلب کرده اما امروزه ناخن های کوتاه هم ترند شده اند و بسیاری از بانوان را به سمت خود سوق داده است.

در این مقاله به معرفی ایده برای ناخن های کوتاه و ایده برای ناخن های بلند پرداخته ایم، همچنین مزایا و معایب ناخن های کوتاه و بلند و انتخاب بهترین طرح برای آن ها را برای شما به اختصار توضیح می دهیم.

ایده های جالب برای ناخن های کوتاه

ایده های متفاوتی برای طرح دادن و متفاوت کردن ناخن های کوتاه وجود دارد، پس افکار ذهن خودتان را محدود نکیند که چون ناخن های کوتاهی دارید، مدل و طرح خاصی برای ناخن های شما وجود ندارد، اتفاقا مدل های جذاب و خیره کننده ای وجود دارد که جز ایده برای ناخن های کوتاه محسوب می شوند، که بر روی ناخن های کوتاه، زیبایی آن مدل دو برابر می شود. در این مطلب با چند ایده متفاوت آشنا می شوید.

معرفی ایده ها برای ناخن های کوتاه و بلند
معرفی ایده ها برای ناخن های کوتاه و بلند

مدل ناخن اومبره

مدت زیادی نیست که این مدل معرفی شده است و به تازگی درمیان بانوان و سالن های زیبایی ترند شده اما در همین مدت کم طرفدار های زیادی برای خود جذب کرده، این مدل بیشتر در فصل های بهار و تابستان مورد استقبال بانوان قرار می گیرد.

برای داشتن ناخن اومبره باید از دو رنگ لاک استفاده نمایید، اگر به دنبال این هستید که لاک دست های خود جلوه و درخشش خاصی داشته باشد، بیشتر توصیه می شود از رنگ های ضد هم در ترکیب مدل اومبره استفاده شود، مثل ترکیبات رنگی سفید و سیاه، نارنجی و سیاه، زرد و قرمز، بنفش و نارنجی، زرشکی و لیمویی و… می باشد.

خانم های هم هستن که به خواهان رنگ های خنثی می باشند برای این بانوان ترکیبات رنگی آبی فیروزه ای با آبی نفتی، سفید با کالباسی و…. جذابیت بیشتری دارد.

مدل ناخن رنگ پاشی

این روش به دلیل فانتزی بودن و جلب توجه بالایی که دارد بیشتر مناسب خانم های جوان است. اگر از مدل های رسمی و ساده خسته شده اید و به دنبال مدلی هستید که حس خوب و انرژی مثبتی به شما

تقدیم کند این روش مناسب سلیقه شما می باشد. با استفاده از 3 رنگ متفاوت می توانید طرح منحصر به فرد خود را خلق کنید، یکی از لاک ها باید رنگ پایه باشد، اگر میخواهید لاک شما جلوه بیشتری داشته باشد بهتر است رنگ پایه لاک شما جیغ باشد مانند فسفری، سفید، زرد، نارنجی، قرمز و ….

پس از خشک شدن کامل رنگ پایه ی لاک، لاک های بعدی را روی ناخن با استفاده از برس لاک روی ناخن های خود بپاشید تا ظاهر بی نظیری پیدا کند. بهتر است این روش را در مکانی امتحان کنید که نیاز به تمیز کردن نداشته باشد چون امکان پاشیدن لاک ها زیاد است.

مدل ناخن اکلیلی

ناخن اکلیلی همیشه یکی از جذاب ترین مدل هایی بوده که انتخاب را برای بانوان در این زمینه سخت کرده است، استفاده از این مدل یکی از ساده ترین و راحت ترین روش های ممکن برای ساخت یک ناخن زیبا می باشد.

شما می توانید با خرید لاک اکلیلی از بازار جذابیت این مدل را به دستان خود هدیه کنید اما اگر رنگ لاک اکلیلی دلخواه خود را پیدا نکردید می توانید از لاک براق استفاده نمایید و پس از این که لاک مدنظر خود را زدید بلافاصله پودر اکلیل را قبل از خشک شدن لاک روی آن بپاشید تا لاک همراه با اکلیل خشک شود.

لاک زدن ناخن های کوتاه و بلند

قبل از شروع کردن به لاک زدن برای جلوه بیشتر لاک بهتر است ناخن های خود را با استفاده از سوهان تمیز کنید و ناهمواری های سطوح ناخن خود را صاف کنید.

معرفی ایده ها برای ناخن های کوتاه و بلند
معرفی ایده ها برای ناخن های کوتاه و بلند

انتخاب رنگ لاک

پس از آن که ناخن های شما آماده لاک زدن شود مرحله اول انتخاب لاک مناسب با پوست و اندازه ناخن شما می باشد. اگر پوست روشنی دارید بهتر است برای ناخن های کوتاه از رنگ های تیره استفاده کنید مانند زرشکی، قهوه ای، سورمه ای، سبز لجنی و …

شاید قصد داشته باشید لاکی را انتخاب کنید تا ناخن های شما را بلند تر نشان دهد در اینجا به شما توصیه می شود از رنگ هایی استفاده کنید که مقدار کمی از رنگ پوست شما روشن تر است مثل کرمی، هلویی، صورتی کم رنگ، نسکافه ای در این حالت ناخن های شما بلند تر دیده می شود. تقریبا برای ناخن های بلند هم همینطور است که برای جلوه بیشتر لاک اگر پوست روشنی دارید بهتر است از لاک های تیره استفاده کنید.

لاک اصلی را بزنید و صبر کنید تا لاک خشک شود

پس از انتخاب لاک مورد نظر و مناسب خود یک لایه ی نازک از آن را روی ناخن های خود بکشید تا زود تر خشک شود و لایه ی دوم را لاک را بزنید. وقتی لاک خود را در دو مرحله می زنید هم ماندگاری لاک بسیار بالا می رود هم رنگ اصلی لاک بیشتر نمایان می شود، بعضی لاک های موجود در بازار بطوری هستند که با یک بار استفاده از آن ها رنگی که در درون شیشه لاک می بینید را روی ناخن خود مشاهده نمی کنید ولی با دوبار زدن لاک جلوه لاک ناخن شما بیشتر می شود.

بهترین تکنیک برای لاک زدن این است که یک نقطه در مرکز پایین ناخن ایجاد کنید و سپس برس لاک را به سمت بالا حرکت دهید و لاک را کاملا پخش کنید سپس با دو حرکت دیگر در طرفین لاک هر ناخن را کامل کنید. یک روش دیگر که برای بلند و باریک نشان دادن ناخن‌های کوتاه مناسب است این است که از لاک زدن به دو طرف ناخن خودداری کنید تا ناخن شما بلندتر دیده شود. صبر کنید تا لایه اول لاک کاملا خشک شود سپس لایه دوم را بزنید.

تاپ کوت بزنید و اطراف ناخن خود را تمیز کنید

بعد از خشک شدن لاک از تاپ کوت یا پوشش نهایی استفاده کنید، برخی تاپ کوت‌ها خاصیت خشک کنندگی دارند و می‌توان آن را روی لاکی که کاملا خشک نشده هم استفاده کرد. پس از اتمام این مرحله یک گوش پاک کن را به لاک پاک کن آغشته کرده و اطراف ناخن را که به لاک آلوده شده است پاک کنید.

انواع رایج فرم ناخن

امروزه با مدد کاشت ناخن خانم ها می توانند هر مدل فرمی که مدنظر خودشان می باشد را داشته باشند، اما افرادی هم هستن که از حالت طبیعی ناخن های خود لذت می برند و قصد ناخن کاشتن را ندارند و به دنبال فرم مناسبی می گردند، در ادامه این مطلب شما با 4 فرم ناخن که امروزه جز ترند ترین فرم ها می باشد آشنا می شوید.

مدل ناخن گرد

ناخن های گرد یکی از ساده ترین و کلاسیک ترین مدل های ناخن به شمار می رود، هنگامی که قصد دارید ناخن های خود ظاهری بلند داشته باشد در حالی که کوتاه بماند این روش برای شما کاملا مناسب است. این روش هم برای کسانی که به دنبال ایده برای ناخن های بلند می گردند مناسب می باشد و هم برای کسانی که به دنبال ایده برای ناخن های کوتاه می گردند می باشد.

بانوانی که دست های پهن یا انگشتان کوتاهی دارند با استفاده از این روش می تواند انگشتان خود را بلند تر جلوه بدهند. بانوانی که انگشتان بلند و کشیده ای دارند این مدل را از لیست خود خط بزنند.

مدل ناخن مربع

این مدل از ناخن ها همانند مدل گرد مناسب افرادی می باشد که قصد دارند ناخن هایی کوتاه داشته باشند، با مراجعه به سالن های زیبایی می توانید مشاهده کنید که یکی از پرطرفدار ترین و خاص ترین مدل ناخن همین ناخن مربعی شکل می باشد که یکی از ایده برای ناخن های کوتاه هم به شمار می رود.

خانم هایی که دستان ظریف و لاغر با انگشتان کشیده ای دارند این مدل بهترین گزینه برای آن ها است. پس اگر دستان شما به این شکل است یا صدف ناخن های شما کشیده می باشد این مدل را در لیست خود قرار دهید.

معرفی ایده ها برای ناخن های کوتاه و بلند
معرفی ایده ها برای ناخن های کوتاه و بلند

مدل ناخن  بادامی

مدل بادامی دارای کناره‌های باریک است و به سمت انتها و بیرونی ناخن شکل مخروطی به خود می‌گیرد و نوک آن گرد است و یکی از مناسب ترین ایده برای ناخن های بلند محسوب می شود. اگرچه این مدل برای ناخن‌های کوتاه، جذاب و شیک به نظر نمی‌رسد، اما در عوض بر روی ناخن‌های بلند بسیار جذاب و زیبا است. این مدل به دلیل شکل کشیده‌اش بیشتر مناسب افرادی است که صدف ناخن دست بلند و ظریفی دارند.

مدل ناخن تابوت/ بالرین

یکی دیگر از ایده برای ناخن های بلند مدل تابوت و بالرین می باشد. علت نامگذاری این مدل در واقع بیشتر مدل نوک این نوع ناخن است که هم شبیه به کفش‌های مخصوص باله است و هم به سر تابوت شباهت دارد. این مدل ناخن زیبا و فریبنده بیشتر، مناسب بانوانی هستند که ناخن های بلند و محکمی دارند، بنابراین این مدل را به بانوانی که ناخن های شکننده و کوتاهی دارند توصیه نمی شود. این مدل ناخن علاوه بر ناخن های بلند ومحکم نیازمند رسیدگی و مراقبت زیادی نسبت به مدل های دیگر دارد.

جمع بندی

در حال حاضر به دلیل مراجعه زیاد بانوان به سالن های زیبایی، بانوانی که قصد دارند فرم خاصی به ناخن های خود بدهند باید هزینه های زیادی متقبل بشوند اما در این مقاله با ترفند های لاک زدن و ارائه چندین مدل ناخن برای شما، دیگر نیاز نیست هزینه اضافی در قبال این امور پرداخت کنید.

فرقی نمی کند که برای دست های خود چه مدل فرم ناخنی را استفاده می کنید. نگهداری و رسیدگی به دست هایتان را فراموش نکنید. برای انتخاب مدل مناسب جهت آراستگی ناخن‌های خود، شکل انگشت، اندازه‌ی صدف ناخن و بلندی آن را در نظر بگیرید. در این مقاله به معرفی ایده برای ناخن های کوتاه و ایده برای ناخن های بلند پرداختیم. امیدواریم از خواندن این مقاله از وب سایت نیلومون نهایت لذت را برده باشید.